Szukaj w aktualnościach
 

eBankNet
eCorpoNet
Rodzina 500 plus eBankNet
Logo BFG

Bankomaty SGB i terminale POS

 

Strona główna /
Aktualności
Nowe obowiązki w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego dla mikroorzedsiębiorstw
2018-02-12 14:44:29

Szanowny Kliencie!


Jeżeli należysz do grona mikroprzedsiębiorców to pamiętaj o nowych obowiązkach w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego, które obowiązują od 1 stycznia 2018 roku. W świetle nowych przepisów mikroprzedsiębiorcy zobowiązani są w terminie do 26 lutego br. przesłać Jednolity Plik Kontrolny zawierający elektroniczną ewidencję VAT. Kluczowym elementem prawidłowego wysłania pliku jest podpis elektroniczny, sugerujemy w tym wypadku korzystanie z bezpłatnego Profilu Zaufanego (eGO). Poniżej linki do komunikatów Ministerstwa Finansów, z których można skorzystać:


Załóż już teraz bezpłatny profil zaufany i bądź gotowy na JPK_VAT


Mikroprzedsiębiorcy otrzymają e-mail lub SMS zachęcający do zakładania Profilu Zaufanego (eGO)


Mikroprzedsiębiorco, od 1 lutego 2018 również ty złożysz JPK_VAT za styczeń 2018 r.Proponujemy zapoznanie się z załączonym plakatem, który w pigułce pokazuje kolejne kroki przedsiębiorcy przy wypełnianiu obowiązku oraz informuje o bezpłatnej aplikacji e-mikrofirma, przeznaczonej do generowania i wysyłania plików JPK_VAT.


Dodatkowo do Państwa informacji zamieszczamy wywiad z Panem Zbigniewem Wielińskim, Zastępcą Dyrektora Departamentu Poboru Podatków w Ministerstwie Finansów, który ukazał się w magazynie "Głos Banków Spółdzielczych" nr 6/2017 na temat nowych obowiązków dla mikroprzedsiębiorców.